Tenispripreme za davis cup

Nakon nove drame Dodig i Pavić u finalu Chengdua

28. rujna 2018. - 14:46

Hrvatski Davis Cup reprezentativci Ivan Dodig i Mate Pavić plasirali su se u finale parova na ATP turniru tenisača u Chengduu nakon što su u polufinalu pobijedili Meksikanca Santiaga Gonzaleza i Pakistanca Aisama-ul-Haqa Qureshija sa 5-7, 6-4, 10-8.

Dodig i Pavić su prvom setu gubili 1-4 uz jedan izgubljeni servis, no uspjeli su se vratiti izjednačivši na 4-4. Međutim, kod rezultata 5-6 još jednom su izgubili servis, a time i set. U drugom setu načinili su rani break pri rezultatu 1-1, potom poveli sa 3- i obranili prednost do kraja seta.

U odlučujućem, trećem "tie-brak" setu koji se igra do 10 bodova, Gonzalez i Qureshi su poveli s 5-0, a imali su i vodstvo 6-2, no hrvatski tenisači su velikim preokretom stigli do rezultata 8-8, a potom dobili iduća dva poena za pobjedu i plas...

23. travanj 2024 10:18