Ostalotreća uzastopna pobjeda nad Goffinom

Čilić po peti put u karijeri u četvrtfinalu US Opena, 10. igrač svijeta pao je u tri seta

4. rujna 2018. - 10:10

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić po peti će put u karijeri igrati u četvrtfinalu US Opena, nakon što je u nedjeljnom dvoboju osmine finala na posljednjem Grand Slam turniru u sezoni svladao 10. igrača svijeta Belgijca Davida Goffina sa 7-6 (6), 6-2, 6-4, a za polufinale će se boriti protiv Japanca Keija Nishikorija.

Čilić je za pobjedu nad Goffinom trebao dva sata i 24 minute, a presudnim se pokazao Marinov retern i preokret u prvom setu, u kojem je Goffin odmah u prvom gemu došao do 'breaka' i prednost držao do desetog gema u kojem je servirao za set. Međutim, do set-lopte nije stigao.

Čilić je u 'tie-breaku' prvog seta vodio 5-2 i imao dva servisa, ali je dopustio Goffinu da dođe do 5-5. Tada je Marin ponovno došao do 'mini-breaka' i set lopte, ali je ostao bez realiza...

19. travanj 2024 16:15