TenisPaše mu trava

Dobar uvod za Grand slam: Čilić po šesti put svladao Querreyja i ušao u polufinale Queensa

22. lipnja 2018. - 17:03
2018-06-20T172330Z_1760640216_RC11CB459C30_RTRMADP_3_TENNIS-LONDON.JPG

Treću godinu zaredom i peti put u karijeri najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić probio se do polufinala na ATP turniru serije 500 u londonskom Queen's Clubu, gdje je u petak u četvrtfinalu nadigrao Amerikanca Sama Querreyja (ATP - 13.) sa 7-6 (3), 6-2.

Bila je to šesta pobjeda Čilića u isto toliko dvoboja s 30-godišnjim Amerikancem, a peta na travnatoj podlozi.

U izjednačenom prvom setu Čilić je prvi izborio priliku za osvajanje prve dionice meča, ali je Querrey spasio set-loptu u desetom gemu. To je ujedno bila i jedina prilika za 'break' u prvom setu. Amerikanac je bolje otvorio odlučujući gem prvog seta i poveo sa 2-0, no Čilić je odgovorio osvajanjem sedam od sljedećih osam poena i tako stvorio početnu rezultatsku i psihološku prednost.