Sport Tenis

(ne)sretni trinaesti

Nisu završili niti prvi set: kiša prekinula meč Čilić - Del Potro, nastavak u četvrtak, točno u podne

Odgovor na pitanje hoće li se Marin Čilić plasirati u polufinale Roland Garrosa dobit ćemo danas nakon što se jučer kiša umiješala i prekinula njegov meč četvrtfinala protiv Juana Martina Del Potra.

Dvoboj će se nastaviti danas u podne i to u dramatičnoj fazi prvog seta - u „tie breaku" pri rezultatu 5-5 sa servisom Del Potra. Naš najbolji tenisač je u dosadašnjem dijelu meča bio aktivniji i agresivniji, puno bliži osnovnoj liniji nego Del Potro koji je stajao i po par metara iza te crte. Marin je više zabijao (22-5 u „winnerima"!), ali je i više griješio (23-12). Još uvijek nije izborio ni jednu „break" loptu, ali je zato spasio svih šest Del Potrovih i to primarno fantastičnim serviranjem (11 asova).

Kiša je prvi put prste uplela kod 0-30 na Čilićevu servisu pri rezultatu 5:5. Marin je i sam tražio prekid govoreći supervizoru Andreasu Egliju da je teren klizav i opasan, pa su igrači ubrzo poslani u svlačionicu. Stanka je trajala nešto manje od sat vremena, a onda je na povratku Čilić izvukao težak gem u kojem je poništio tri „break" lopte. U 13. igri prvi je prednost „mini breaka" stekao Del Potro za 3-2, no Marin je okrenuo na 5-3 sa servisom. Argentinac je izjednačio na 5-5, da bi se ponovno jak pljusak sručio na Pariz.

Organizatori su odmah prekrili teren, što je bio znak da očekuju dužu pauzu. Tako je i bilo jer je kroz sat vremena definitivno odlučeno kako igre više neće biti. Podsjetimo, u međusobnim susretima Del Potro vodi 10-2, od čega 4-0 na zemlji, pri čemu Marin nije uzeo ni jedan set na toj podlozi.

Eventualnom pobjedom prvi hrvatski „reket" došao bi do najboljeg rezultata na Roland Garrosu i time bi na svakom od četiri Grand Slama imao minimalno polufinale, što bi bio fenomenalan uspjeh. I drugi preostali ogled četvrtfinala u muškoj konkurenciji između deseterostrukog pobjednika Rafaela Nadala i Diega Schwartzmana također je prekinut zbog kiše. Argentinac je uzeo prvi set 6:4, a u drugom Nadal servira za set kod 5:3 nakon što je Schwartzman dvaput imao „break" prednosti. Pobjednici ovih dvaju mečeva sastaju se u polufinalu. Bit će to uzbudljiv četvrtak u Parizu.