TenisTeniske paralele

Senzacionalna pobjeda na Roland Garrosu: Talijan ispunio obećanje i eliminirao Novaka Đokovića

5. lipnja 2018. - 21:58
2018-06-05T173334Z_1282439649_RC1F18A82CA0_RTRMADP_3_TENNIS-FRENCHOPEN.JPG

Talijanski 25-godišnji tenisač Marco Cecchinato, 72. na ATP ljestvici, senzacionalno je pobijedio Srbina Novaka Đokovića sa 6-3, 7-6 (4), 1-6, 7-6 (11) nakon tri sata i 24 minute velike borbe i postao najniže rangirani polufinalist Roland Garrosa u posljednjih 19 godina.

Talijan je stvorio prednost od 2-0 u setovima, ali je nekadašnji najbolji tenisač svijeta bio na pragu petog seta, kad je u četvrtoj dionici poveo sa 5-2. Ipak, Cecchinato koji do nastupa u Roland Garrosu nikada nije prošao prvo kolo na Grand Slam turnirima, preokretom je uspio izboriti 'tie-break' četvrtog seta, koji se pretvorio u pravu dramu.

Talijan je prvi došao do meč-lopte kod vodstva 6-5. Potom je Đoković propustio tri prilike za peti set (7-6, 8-7, 9-8). Bivši pobjednik Roland Garrosa više nije dobio pr...

18. travanj 2024 09:47