TenisTeniske paralele

Uhvatio pravi ritam: Čilić u četvrtfinalu, čeka ga Carreno-Busta

17. svibnja 2018. - 20:18
2018-05-17T154918Z_1541047991_RC120FF430B0_RTRMADP_3_TENNIS-ROME-MEN.JPG

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić drugu godinu zaredom izborio je mjesto u četvrtfinalu ATP turnira Masters 1000 serije u Rimu, gdje je u četvrtak u osmini finala nadigrao Francuza Benoita Pairea (ATP - 52.) sa 6-3, 6-4 nakon 87 minuta igre, a za mjesto u polufinalu borit će se protiv Španjolca Pabla Carreno-Buste koji je sa 6-4, 6-7 (3), 6-2 bio bolji od Slovenca Aljaža Bedenea.

Čilić je do četvrte pobjede u pet međusobnih dvoboja s Paireom stigao vrlo uvjerljivom igrom u prvom setu i velikim preokretom u drugom. U prvoj dionici dvoboja naš je tenisač napravio 'break' za 2-0 i bez poteškoća stečenu prednost nakon 34 minute pretvorio u osvajanje prvog seta.

U drugom setu je početak bio u znaku Čilićevog suparnika koji je poveo 3-0 i u četvrtom gemu imao priliku za ...

19. travanj 2024 05:19