Teniswta madrid

Vekić propustila veliku priliku protiv treće igračice svijeta, Zadranka iz kvalifikacija stigla do osmine finala

9. svibnja 2018. - 10:04

Hrvatska tenisačica Donna Vekić imala vodstvo 6-2, 3-2 uz prednost 'breaka' u drugom setu protiv 3. igračice svijeta Garbine Muguruze, ali nije uspjela slomiti otpor Španjolke koja je preokretom došla do pobjede 2-6, 6-4, 6-1 nakon dvosatne borbe u 2. kolu milijunskog WTA turnira u Madridu.

Odlličnom igrom u prvom setu i do polovice drugog, 21-godišnja Osječanka bila je na putu prema najvećoj pobjedi u karijeri.

Međutim, pad postotka prvog servisa sa 84 posto u prvom setu do 59 u drugom, odnosno 53 u trećem, te pogreške koje su se uvukle u igru hrvatske igračice od sredine drugog seta, pomogli su Muguruzi da se izvuče iz rezultatskog zaostatka i preokretom izbori mjesto u osmini finala.

Iako je Španjolka rezultatski vrlo uvjerljivo osvojila odlučujući set, ni u njemu Vekić n...

16. travanj 2024 07:44