Tenisbez obzira na poraz - svaka čast

Čilić pružio sjajan otpor Federeru koji je osvojio svoj 20. Grand Slam naslov!

28. siječnja 2018. - 13:37

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u finalu Australian Opena. Bolji od njega bio je najbolji tenisač svih vremena Roger Federer koji je slavio rezultatom 3:2.

Poveo je Švicarac 1:0 u setovima nakon samo 25 minuta igre, a Čilić je stvari na početak vratio dobivši drugi set u tie breaku.

Treći set otišao je ponovno na stranu Švicarca, a rani break napravio je i u četvrtom setu. Kada se činilo da se meč bliži kraju, Čilić je odigrao pet sjajnih gemova i slavo 6:3.

Na početku petog seta Čilić je propustio break prilike, a odmah u idućem gemu Federer mu je uzeo servis i povratka nazad nije bilo. Još jednom mu je uzeo servis i na kraju slavio sa 6:1 i time osvojio svoj 20. naslov na Grand Slamu.