TenisBravo!

ATP Cincinnati: Karlović u 2. kolu

14. kolovoza 2017. - 21:48
Ivo Karlović

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u 2. kolo ATP turnira tenisača iz serije "masters 1000" u Cincinnatiju, on je u susretu 1. kola svladao Čeha Jirija Veselog sa 6-3, 3-6, 7-5 nakon sat i 41 minute igre.

Karlović je do druge pobjede protiv Veselog u njihovom četvrtom međusobnom susretu stigao zahvaljujući sjajnom serviranju u 14 od 15 svojih servis gemova. Div sa Šalate ukupno je pogodio 29 asova, a u prvom i trećem setu izgubio je samo po dva poena na svom početnom udarcu, dok je jedini loš servis-gem "platio" gubitkom osmog gema drugog seta, a samim time i te dionice igre.

Karlović je dobro otvorio dvoboj, već u prvom servis-gemu Veselog imao dvije "break-lopte", no nije ih iskoristio. Ipak, vrlo je brzo dobio novu priliku u šestoj igri koju je iskoristio.