ATP Monte Carlo: Peti uzastopni trijumf Nadala

19. travnja 2009. - 19:55

Prvi tenisač svijeta, Španjolac Rafael Nadal po peti je put zaredom pobjednik velikog ATP turnira u Monte Carlu. Nadal je u finalu sa 6-3, 2-6, 6-1 svladao Srbina Novaka Đokovića.

Nadal je ovim trijumfom u Monte Carlu postao prvi igrač u povijesti koji je osvojio neki turnir koji se igra na zemljanoj podlozi pet puta zaredom.

Talijanska tenisačica Roberta Vinci pobjednica je WTA turnira u Barceloni svladavši u finalu šestu nositeljicu Ruskinju Mariju Kiriljenko 6:0, 6:4.

Za Vinci (26) je to drugi WTA naslov u karijeri nakon Bogote 2007., a u ponedjeljak će se znatno pomaknuti s 61. mjesta na WTA ljestvici. U međusobnim dvobojima s Ruskinjom sada je izjednačila na 2:2, a uzela je i 26.000 eura novčane nagrade što joj je dosad najveći dobiveni iznos u karijeri.