Tenissjajna forma

Karlović spasio meč loptu i plasirao se u polufinale

28. listopada 2016. - 18:00
karlovic.JPG

Po prvi put u karijeri hrvatski tenisač Ivo Karlović probio se do polufinala ATP turnira u Beču, gdje je u petak svladao 20-godišnjeg Rusa Karena Hačanova sa 6-7 (5), 7-6 (5), 6-3 spasivši pritom i jednu meč-loptu u dvoboju koji je trajao dva sata i 20 minuta.

Bio je to drugi dvoboj Karlovića i Hačanova te druga pobjeda našeg 37-godišnjeg tenisača do koje je stigao na prilično dramatičan način. Hačanov je u prva dva seta ostavio Karlovića bez prilike za 'break', a istodobno odličnim reternima prijetio oduzimanjem servisa hrvatskom reprezentativcu. Karlović se dobrim servisima izvlačio  u kriznim situacijama, a najbliže porazu bio je u 12. gemu drugog seta, kad je zabio as na meč-loptu 63. tenisača svijeta.

U 'tie-breaku' drugog seta Karlović je dvostrukom pogreškom ...

25. travanj 2024 06:00