Australian Open: Ančićev problem i dalje su break lopte

24. siječnja 2009. - 08:47

Francuski tenisač Gilles Simon bio je bolji od Splićanina Marija Ančića u trećem kolu Australian Opena te je pobijedio sa 7:6 (2), 6:4, 6:2!

Simon je bolje otvorio meč, poveo je 2:0, no Ančić je vratio izgubljeni servis izjednačivši na 3:3. Prvi je set Simon uzeo u tie breaku. U drugome setu francuski as je izravnim poenom forhendom osvojio jedini break u setu, bilo mu je to dovoljno za drugi set, pokazalo se i meč, jer splitski tenisač u trećem setu nije pružao pravi otpor šestome nositelju Australian Opena.

Unatoč porazu, Ančić može itekako biti zadovoljan onim što je prikazao na početku sezone. Pogotovo ako se sjeti lanjskog starta kada je zbog bolesti umjesto na terenu završio kući, u Splitu, u krevetu. Stoga ove godine u Melbourneu nije branio ni boda te će mu treće ko...

25. travanj 2024 23:30