Rafael Nadal najbolji europski sportaš 2008. godine

26. prosinca 2008. - 21:39

Španjolski tenisač Rafael Nadal izabran je za najboljeg europskog sportaša u izboru 17 europskih nacionalnih agencija, kojega je po 51. put organizirala poljska agencija PAP.

Nadal, koji je 2008. godinu završio kao prvi tenisač svijeta osvojivši pritom Roland Garros, Wimbledon i zlatnu olimpijsku medalju, je u izboru dobio 146 bodova, 20 više od drugoplasirane ruske atletičarke Jelene Isinbajeve, dok je treće mjesto sa 101 bodom osvojio svjetski prvak u formuli 1 Britanac Lewis Hamilton.

Nadal je tako i u ovom izboru naslijedio Švicarca Rogera Federera, kojega je ove godine svrgnuo s prvog mjesta ATP ljestvice, te ga između ostaloga svladao u finalu Wimbledona, turnira kojega je Federer prethodno osvojio pet puta zaredom. Federer je, naime, bio pobjednikom ovoga izbora četiri pu...

25. travanj 2024 16:20