TenisNakon prvog dana meča u Dubrovniku rezultat između Hrvatske i Italije je neodlučen

Davis Cup: Poraz Karlovića, pobjeda Ančića; Hrvatska - Italija 1:1

11. travnja 2008. - 21:00

Nakon prvog dana meča Davis Cupa u Dubrovniku rezultati između Hrvatske i Italije je 1:1. U prvom dvoboju Ivo Karlović je izgubio od Simonea Bolellija 3:0 u setovima (6:7, 3:6, 4:6) dok je u drugom meču dana Mario Ančić  pobijedio Andreasa Seppija rezultatom 6:2, 6:4, 7:5.

Ančić - Seppi 6:2, 6:4, 7:5

Splićanin Mario Ančić donio je izjednačujući bod Hrvatskoj. Prvi protivnički reket Andreas Seppi nije bio dorastao izazovu, Ančić ga je pobijedio 6:2, 6:4, 7:5 i vratio svoju reprezentaciju u igru.

U prvome gemu prvog seta Ančić je odmah stigao do breaka. Dalje se prva trećina dvoboja razvijala samo u jednome smjeru. Uzeo je Splićanin još jedan break za 5:2 i glatko za manje od pola sata igre uzeo prvi set.

Početak drugog seta ponudio je reprizu prvoga. Novi break za Maria....

19. travanj 2024 05:21