Tenisus open

Karlović za pobjedu odservirao rekordni 61 as, Dodig poražen

31. kolovoza 2016. - 10:53
kar00

Hrvatski tenisač Ivo Karlović probio se u 2. kolo US Opena pobjedom nad Tajvance Yen-Hsun Luom u pet setova 4-6, 7-6 (4), 6-7 (4), 7-6 (5), 7-5, u kojima je odservirao čak 61 as i time postavio rekord na posljednjem Grand Slam turniru u sezoni.

Karlović je za pobjedu trebao tri sata i 46 minuta velike borbe te nekoliko preokreta tijekom dvoboja. Nakon gubitka prvog seta u kojem Lu napravio jedan 'break', Karlović je odgovorio sjajnom serverskom predstavom u drugoj dionici. Od 30 poena koje je osvojio na početnom udarcu u drugom setu, čak 22 su bili asevi. Osvojenim 'tie-breakom' hrvatski veteran vratio se u meč.

I treći set je odlučen u 'tie-breaku', u kojem je Karlović poveo 4-2, ali potom izgubio pet poena zaredom. Lu je najbliži pobjedi bio u u 'tie-breaku' četvrtog seta u koj...

24. travanj 2024 00:19