Sport Tenis

gulbis izbacio federera

Ajla Tomljanović zaustavljena u osmini finala Roland Garrosa: Ukupni dojam je pozitivan

Hrvatska je ostala bez predstavnika u pojedinačnom dijelu Roland Garrosa. Posljednja koja je ostala u turniru bila je Ajla Tomljanović, no nju je u četvrtom kolu zaustavila Carla Suarez Navarro.

Španjolka Carla Suarez Navarro po drugi put u karijeri plasirala se u četvrtfinale Roland Garrosa. Dosad je jednom došla do osam najboljih i to u svom premijernom nastupu 2008. godine kada ju je svladala Jelena Janković, a na putu do tog četvrtfinala upisala pobjede protiv, između ostalih, Amelie Mauresmo i Flavije Pennette.

Ove godine Suarez Navarro je kao favorit ušla u dvoboj osmine finala protiv Ajle Tomljanović i taj status potvrdila je pobjedom 6-3, 6-3 za sat i 15 minuta provedenih na terenu.

Tomljanović je prvi set izgubila bez da je kreirala ijednu priliku za break, a s druge strane Suarez Navarro je dvaput oduzimala servis hrvatskoj tenisačici. Dogodilo se to prvi put već na početku meča kod 1-1, a drugi je stigao za potvrdu osvajanja prvog seta sa 6-3.

U drugi set Tomljanović je ušla bolje i odmah oduzela servis Španjolki, međutim odmah nakon toga gubi svoja dva servis gema i vraća se u rezultatski zaostatak.

Na servisu za meč Suarez Navarro spasila je dvije break-lopte i na kraju realizirala drugu meč-loptu za ulazak u četvrtfinale i dvoboj protiv kanadske teniske nade Eugenie Bouchard koja je ranije u nedjelju lakoćom svladala Angelique Kerber (6-1, 6-2).

Tomljanović je u ovom dvoboju osvojila više poena na reternu (24-23), imala je više winnera (15-11), međutim i deset neprisiljenih pogrešaka više (25-16).

Ajla: Razočarana sam porazom, ali ukupni dojam je pozitivan

- Razočarana sam zbog ovog poraza, voljela bih da sam bolje odigrala taj meč – izjavila je 21-godišnja Ajla Tomljanović nakon poraza.

Zagrepčanka je i ovom prilikom pokazala svoj potencijal, ali je previše griješila. Napravila je 25 neforsiranih pogrešaka, devet više od svoje suparnice.

- Izuzev ovog meča, jasno da s ovog turnira nosim puno više pozitivnih nego negativnih uspomena. Pokazala sam da mogu igrati dobar tenis i nositi se s najboljim igračicama na Touru – dodala je Ajla Tomljanović.

Carla Suarez Navarro je opravdala ulogu favorita i ostvarila 17. pobjedu ove sezone na zemlji, uz samo tri poraza.

- Bilo mi je teško reternirati Ajline servise. Bez obzira što sam joj nekoliko puta oduzela servis, nisam se osjećala ugodno u tom segmentu igre. Početak drugog seta je uvijek važan period meča. Loše sam ga otvorila, napravila sam previše pogrešaka i izgubila servis, ali sam nakon toga uspjela pronaći zadovoljavajuću igru koja mi je trebala – komentirala je španjolska tenisačica, koja će u četvrtfinalu igrati protiv Kanađanke Eugenie Bouchard.

Draganja u četvrtfinalu parova!

Hrvatski 23-godišnji tenisač Marin Draganja i njegov partner, Rumunj Florin Mergea, plasirali su se u četvrtfinale Roland Garrosa u konkurenciji parova.

Na turniru na kojem je 2009. godine zajedno s Riječaninom Dinom Marcanom osvojio juniorski naslov 2009. godine, Splićanin Marin Draganja stigao je do najvećeg seniorskog uspjeha na Grand Slam turnirima.

Draganja i Mergea pobijedili su u osmini finala ljevoruke suparnike, Španjolca Feliciana Lopeza i Austrijanca Jürgena Melzera 7-5, 6-3 nakon jednog sata i 10 minuta igre. Draganja i Mergea realizirali su tri od pet break-lopti, dok njihovi suparnici nisu niti jednu od također pet šansi.

U četvrtfinalu će Draganja i Mergea igrati protiv trećih nositelja i dvojice rođenih Beograđana, Kanađanina Daniela Nestora i Srbina Nenada Zimonjića.

Gulbis izbacio Federera

Latvijac Ernests Gulbis, 17. tenisač svijeta, pobijedio je u osmini finala Roland Garrosa četvrtog nositelja, Švicarca Rogera Federera 6-7(5), 7-6(3), 6-2, 4-6, 6-3.

Federer je nakon osvojenog prvog seta u tie-breaku imao servis za vodstvo 2-0 u setovima kojeg nije iskoristio. Platio je vrlo skupu cijenu zbog te propuštene prilike.

Gulbis je dobio drugi set u tie-breaku, nakon toga i treći. Sedamnaesterostruki Grand Slam pobjednik se vratio u četvrtom setu u igru, ali je u drugom gemu petog seta izgubio servis. Do kraja meča nije izborio niti jednu break-loptu, odnosno priliku za povratak.

Bio je to četvrti ogled ove dvojice igrača i druga pobjeda Gulbisa, koji je imao 11 izravnih poena više (53-42) i šest neforsiranih pogrešaka manje (53-59).

- Najveća pobjeda moje karijere. Hvala publici, oprostite što sam pobijedio Rogera, znam koliko svi navijate za njega, ali to je sport. Znam da me protiv Tomaša Bedrycha u četvrtfinalu čeka jako težak posao. Nadam da ću u tom meču imati više navijača – rekao je sretni Latvijac odmah nakon meča na terenu.

Čeh Tomaš Berdych, Gulbisov protivnik za polufinale, odličnom je igrom iz turnira izbacio Amerikanca Johna Isnera 6-4, 6-4, 6-4. Berdych je prednjačio čak i u asovima (11-7), koji bi trebali biti Isnerovo jače oružje.

Visoki Amerikanac je imao samo dvije break-lopte u cijelom dvoboju, jednu kada je Bedrych servisao za meč, ali niti jednu nije uspio realizirati. Koliko je Berdych bio dobar, najbolje će pokazati podatak da je imao 36 izravnih poena i samo 13 neforsiranih pogrešaka.