Marin Čilić nakon pet setova osigurao 3. kolo Wimbledona

26. lipnja 2008. - 22:36

Nakon Maria Ančića u treće kolo Wimbledona plasirao se i Marin Čilić. Mladi hrvatski tenisač je u dvoboju drugog kola nakon tri sata i šest minuta igre pobijedio Finca Jarkka Nieminena 6:4, 3:6, 6:3, 6:7 (6), 7:5.

Marin je i ranije mogao zaključiti ovaj meč, no nije iskoristio niz prilika koje je imao pa je odluka o pobjedniku razriješena tek nakon pet setova. Čilić je imao ukupno 16 break lopti, a iskoristio je tek šest što dovoljno govori.

Čilić je odlično otvorio meč. Mirno i staloženo držao je svoj servis i prijetio suparničkom. Prilika mu se ukazala u devetoj igri i odmah ju je iskoristio oduzevši servis Fincu za vodstvo 5:4. Potom je odlično odservirao i prvi set nakon 26 minuta priveo kraju. U drugom setu Čilić je izgubio ritam, a finski tenisač je postao mnogo agres...

25. travanj 2024 08:02