Strani nogometutakmica za pamćenje

Sjajni Mario Pašalić blistao u Atalantinom demoliranju Milana

22. prosinca 2019. - 17:03

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić postigao je drugi i asistirao za treći pogodak Atalante u uvjerljivoj 5-0 (1-0) domaćoj pobjedi nad Milanom u nedjeljnoj utakmici 17. kola talijanske Serie A.

Golijadu u Bergamu pokrenuo je prekrasnim pogotkom Papu Gomez, što je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Pašalić je najavio veliku predstavu pogodivši gredu u 15. minuti. U drugom poluvremenu je upravo hrvatski reprezentativac preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane kaznenog prostora pogodivši suprotnu 'malu mrežicu' u 61. minuti pokrenuo kanonadu na gol Milana.

U sljedećih 11 minuta Josip Iličić je još dvaput zatresao mrežu gostiju: u 63. minuti na dodavanje Pašalića, a u 72. minuti mu je asistirao Gomez. Konačnih 5-0 postavio je Muriel u 83. minuti.