Strani nogometmalo falilo

Kraj jedne bajke nakon velike drame: momčad s Reuniona primila zgoditak stotinjak sekundi prije kraja produžetaka

Piše Frane Vulas
19. siječnja 2020. - 11:54

Bajka Saint-Pierroisa završila je nakon velike drame. Momčad s otoka Reuniona u Indijskom oceanu senzacionalan je nastup u francuskom nogometnom kupu završila u šesnaestini finala 0:1 porazom kod četvrtoligaša Epinala (blizu Nancyja).

Nakon što su treći put ove sezone putovali do desetak tisuća kilometara udaljene Francuske pogodak koji ih je eliminirao primili su pred kraj drugog produžetka, u 118. minuti. Prethodno su čak stotinjak minuta izdržali s igračem manje i došli su na samo koračić od ruleta jedanaesteraca. Dijelile su ih tek dvije minute.

Od 15 minute Saint-Pierrois igrao je s desetoricom nakon isključenja Jeana-Michela Fontainea zbog prekršaja. Ponovno su imali veliku podršku svojih navijača koji su ih došli bodriti uživo čak sa Reuniona, a na tom otoku utakmic...

19. travanj 2024 11:36