Strani nogometkvalifikacije za euro

Portugal osigurao mogućnost da brani naslov europskog prvaka, Srbija će morati u play-off

17. studenog 2019. - 18:33

Aktualni europski prvak Portugal izborio je plasman na Europsko prvenstvo 2020. godine i branit će naslov prvaka osvojen 2016. godine u Francuskoj.

U susretu posljednjeg kola skupine B Portugal je na gostovanju daleko teže nego što se očekivalo pobijedio Luksemburg sa 2-0 osvojivši drugo mjesto u skupini iza Ukrajine koja je već ranije izvadila vizu za EURO.

Srbija, koja je također bila u igri za drugu poziciju, priželjkivala je kisk Portugala, međutim Cristiano Ronaldo i društvo nisu napravili pogrešku premda nisu briljirali. Srbiji ne bi pomogao niti remi Portugala jer je u Beogradu odigrala 2-2 protiv Ukrajine primivši drugi gol u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Portugal je poveo u 39. minuti golom Brune Fernandesa, a sve dvojbe oko pitanja pobjednik razriješio je Cristi...

24. travanj 2024 21:38