Strani nogometUčvrstili lidersku poziciju

Isprovocirali ga suparnički navijači: Šahtaru derbi protiv Dynama, Taison reagirao na rasističke uvrede pa isključen

10. studenog 2019. - 23:22

U najvećem derbiju ukrajinskog nogometa Šahtar je u Harkivu pobijedio kijevski Dynamo sa 1-0 i sada ima 13 bodova više od najvećeg suparnika. Pogodak odluke zabio je Sergej Krivcom u 18. minuti na asistenciju Mateusa Martinsa.

Međutim, utakmicu je obilježio incident iz 82. minute kada je sudac Mikola Balakin pokazao crveni karton brazilskom napadaču Taisonu nakon što je reagirao na rasističke uvrede navijača Dynama.

Taison je prema tribini s navijačima kijevskog kluba pokazao srednji prst, a potom na tribinu napucao loptu. Sudac Balakin mu je pokazao crveni karton, a Taison, koji je u Ukrajini već devet godina, u suzama je napustio teren.

Organizacija Football Against Racism in Europe (FARE) objavila je kako je Taisonov suigrač Dentinho prijavio sucu uvrede s tribina. FARE je o...

24. travanj 2024 02:36