Strani nogomettalijansko prvenstvo

Rimljani ostvarili identične pobjede u derbijima: Roma bolja od Milana, Lazio slavio u Firenzi

28. listopada 2019. - 00:18

Nogometaši Rome i Lazija ostvarili su pobjede u derbijima devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva. Roma je na Olimpicu porazila Milan sa 2-1, dok je Lazio identičnim rezultatom u Firenzi porazio Fiorentinu.

Roma je nakon četiri uzastopna remija u svim natjecanjima napokon upisala pobjedu, dok se kriza Milana nastavila.

Domaćin je poveo u 38. minuti golom Edina Džeke, izjednačio je Theo Hernandez u 55. minuti, a tri minute kasnije Nicolo Zaniolo je donio Romu novu vodstvo, kasnije se pokazalo i pobjedu. Ante Rebić nije nastupio za Milan koji je u zadnjih šest kola upisao samo jednu pobjedu. Dodajmo kako je Milan u dva kola osvojio samo jedan bod pod vodstvom novog trenera Stefana Piolija.

U drugom derbiju večeri Lazio je bio bolji od Fiorentine.