Strani nogometpremiership

Manchester City slavio u velikom derbiju u Liverpoolu: vratar Sheffield Uniteda obilato počastio 'redse'

29. rujna 2019. - 00:08

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Manchester City pobijedio je na gostovanju Everton sa 3-1 u susretu sedmog kola engleskog prvenstva.

Engleski prvak je dugo lomio, ali je na kraju uspio slomiti Everton osvojivši važna tri boda s kojima je smanjio zaostatak za vodećim Liverpoolom na pet bodova minusa.

"Građani" su u prvih šest kola ove sezone zabili 24 gola, što je najbolji učinak nakon 1955. godine kada je Wolverhampton u prvih šest utakmica zabio 25 pogodaka. Sjajnu napadačku formu momčad Pepa Guardiole je nastavila i na Goodison Parku s nova tri gola.

City je poveo u 24. minuti golom Gabriela Jesusa na asistenciju Kevina De Bruynea. Everton je uzvratio u 33. minuti preko Dominica Calverta-Lewina i držao se do 71. minute kada je Riyad Mahrez sjajno pogodio iz s...

19. travanj 2024 02:45