Strani nogometKvalifikacije za euro 2020

Favoriti gaze dalje: uvjerljive pobjede Belgije i Nizozemske, 'Elf' slavio u Belfastu

10. rujna 2019. - 01:12

Brončani s posljednjeg svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, Belgijanci nastavljaju svoj siguran put prema plasmanu na Europsko prvenstvo 2020. godine.

U susretu šestog kola skupine I Belgija je rutinski odradila gostovanje u Glasgowu pobijedivši Škotsku sa 4-0 ostvarivši šestu pobjedu.

Sve je bilo gotovo za pola sata, nakon što su gosti zabili tri gola, a strijelci su bili Lukaku (9), Vermalen (24) i Alderweireld (32), a za sva tri gola asistirao je Kevin de Bruyne. Najbolji igrač utakmice u 82. minuti se uspio i sam upisati među strijelce.

Rusija je u Kalinjingradu slomila Kazahstan tek u 89. minuti preko Maria Fernandesa. Cipar je na gostovanju bez većih problema pobijedio San Marino sa 4-0.

Belgija vodi sa 18 bodova, Rusija ima 15, Kazahstan 7, Škotska 6, Cipar 4, a S...

18. travanj 2024 20:01