Strani nogometadrian jednog 'skinuo'

Mane preokrenuo, Chelsea se vratio: Liverpool nakon ruleta kaznenih udaraca osvojio UEFA Superkup

15. kolovoza 2019. - 01:49
2019-08-14T214936Z_357769894_RC19E7F8F520_RTRMADP_3_SOCCER-SUPER-LIV-CHE-REPORT.JPG

Pobjednici Lige prvaka, nogometaši Liverpoola su Istanbulu osvojili su UEFA Super kup pobijedivši boljim izvođenjem jedanesteraca Chelsea sa 3-2 (2-2, 1-1, 0-1), nakon što je u osnovnom dijelu utakmice rezultat bio 1-1, a nakon produžetka 2-2.

Francuski napadač Olivier Giroud je doveo Chelsea u vodstvo u 36. minuti na asistenciju američkog reprezentativca Christiana Pulišića. Liverpool je do izjednačujućeg pogotka stigao već u trećoj minuti drugog poluvremena. Strijelac je bio Snegalac Sadio Mane, a asistent Brazilac Roberto Firmino koji je ušao u igru na početku drugog dijela. Do kraja osnovnog dijela utakmice ostalo je 1-1.

Liverpool je u produžetku došao do vodstva već u 95. minuti, kad je Mane opet na asistenciju Firmina svladao Kepu. Chelsea je u 101. minuti izjednačio...

25. travanj 2024 18:06