Strani nogometprvi trofej seozne

'Građani' osvojili Community Shield: nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bili su bolji od Liverpoola

4. kolovoza 2019. - 22:29
2019-08-04T000000Z_1452477479_RC172D2F6A10_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-MCI-LIV-REPORT.JPG

Nogometaši Manchester Cityja pobjednici su Community Shielda nakon što na Wembleyju pred 77.500 gledatelja pobijedili Liverpool 5-4 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Utakmica je završila rezultatom 1-1. City je poveo u 12. minuti golom Raheema Sterlinga, a izjednačio je Joel Matip u 77. minuti.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca od 10 izvođača samo Georginio Wijnaldum nije uspio zabiti. Pucao je u lijevu stranu, ali je Claudio Bravo obranio njegov udarac. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Aktualni engleski prvak je tako ušao u novu sezonu s prvim trofejom, petim za 'Građane' u povijesti ovog natjecanja.

Bila je to odlična utakmica s nizom prilika na obje strane i pravo je čudo što nije bilo više golova. Prvo poluvrijeme je pripalo Cityju, dok je Live...

23. travanj 2024 05:27