Strani nogometgruba utakmica

Alžir osvojio naslov afričkog prvaka: za drugu titulu zabili gol u drugoj minuti, VAR-om Senegalcima poništen penal

20. srpnja 2019. - 01:06
2019-07-19T210006Z_339941604_RC12A4290880_RTRMADP_3_SOCCER-NATIONS-SEN-DZA.JPG

U finalu afričkog Kupa nacija Alžir je u Kairu pobijedio Senegal sa 1-0 osvojivši drugi naslov afričkog prvaka u povijesti. Pogodak odluke zabio je Baghdad Bounedjah u drugoj minuti utakmice.

Za Alžir je to drugi naslov prvaka Afrike, a slavio je i 1990. na domaćem terenu. Finale je igrao i deset godina ranije, ali je tada izgubio. U oba ta finala je igrao protiv Nigerije.

Senegalu je to bilo drugo finale i drugi poraz nakon što je prije 17 godina izgubio završni dvoboj od Kameruna nakon izvođenja 11-eraca.

Alžir je poveo već u drugoj minuti utakmice golom Baghdada Bounedjaha. Alžirski napadač je pucao sa 20 metara, lopta je pogodila Salifa Sanea i u visokom luku završila iza leđa nemoćnog senegalskog vratara Amiga Gomisa.

U nastavku susreta Alžir se koncentrirao na obranu...

18. travanj 2024 18:50