Strani nogometpuna mreža

Amerikanke zabile trinaest golova i postavile novi rekord svjetskih prvenstava

12. lipnja 2019. - 12:10

Utakmicom reprezentacija SAD-a i Tajlanda, u kojem su američke nogometašice slavile sa 13-0 te tako postavile novi rekord svjetskih prvenstava po broju postignutih pogodaka na jednoj utakmici i ostvarile najuvjerljiviju pobjedu, kompletirano je prvo kolo Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Dosadašnji rekord držale su reprezentativke Njemačke koje su 2007. godine pobijedile Argentinu sa 11-0.

U dvoboju skupine F za Tajlanđanke situacija nije bila loša nakon prvih 45 minuta, jer su zaostajale samo za tri pogotka. No, u drugom poluvremenu su u dva navrata imale razdoblja u kojima su popustile pred naletima Amerikanki i primile ukupno 10 pogodaka, što je također novi rekord po broju golova postignutih u jednom poluvremenu.

Od 50. do 56. minute lopta je četiri puta završila u mreži tajla...

19. travanj 2024 15:40