Strani nogometrulet jedanaesteraca

Pickford obranio penal Drmiću, Englezi osvojili treće mjesto na prvom izdanju Lige nacija

9. lipnja 2019. - 20:02

Nogometna reprezentacija Engleske osvojila je treće mjesto na prvom izdanju Lige nacija nakon što je u Guimaraesu pobijedila Švicarsku sa 6-5 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Nakon 120 minuta igre nije bilo golova, a pitanje pobjednika razriješeno je u šestoj seriji jedanaesteraca kada je Jordan Pickford obranio udarac švicarskom nogometašu hrvatskog porijekla Josipu Drmiću.

Englezi su bili bliži pobjedi, imali su nekoliko sjajnih prilika, a čak tri puta su gađali okvir gola, no u 120 minuta igre nisu uspjeli svladati Yanna Sommera. Posebno se ispromašivao Raheem Sterling koji je imao četiri odlične prilike.

Osvojivši 3. mjesto Engleska je zaradila 5.5 milijuna eura, dok je Švicarcima pripalo 4.5 milijuna eura.

U večerašnjem finalu u Portu se sastaju Portugal i Nizozemska....

20. travanj 2024 16:03