Nevjerojatan podatak iz povijesti LP oslikava svu šokantnost Ajaxovog poraza

Piše SN
9. svibnja 2019. - 01:52
ajax razočaranje

Kamere su nakon završetka polufinalne utakmice nogometne Lige prvaka između Ajaxa i Tottenhama uhvatile klince amsterdamskog sastava kako su proživjeli ono što im se dogodilo.

Ajax je vodio 2:0 u uzvratu u Amsterdamu, dakle s ukupnih 3:0, s obzirom na rezultat iz prve utakmice, i finale protiv Liverpoola bilo im je na pladnju. Ali onda se promijenilo sve. Tottenham je zabio tri gola, posljednji u šestoj minuti sudačke nadoknade, dakle u razmaku od 41 minute i izborio veliko finale protiv Liverpoola.

Nakon 3:2 pobjede Tottenhama protiv Ajaxa u Amsterdamu osvanuo je nevjerojatan statistički podatak. Naime, Ajax nikad prije u povijesti nije izgubio utakmicu u Ligi prvaka u kojoj je vodio. A protiv Tottenhama je vodio s 2:0. Dakle, u prethodnih 55 susreta u kojima je vodio Ajax je upisa...

18. travanj 2024 10:27