Strani nogometSpala liga na dva kluba

Odluka u Turskoj pada u izravnom sudaru: Galatasaray slavio u derbiju protiv Bešiktaša i potavnao se na vrhu s Basaksehirom

5. svibnja 2019. - 23:35
2019-05-05T182356Z_385511065_RC1EB4FC7D00_RTRMADP_3_SOCCER-TURKEY-GAL-BES.JPG

U derbiju 31. kola turskog nogometnog prvenstva Galatasaray je na stadionu Turk Telekom pred 52.000 gledatelja pobijedio Bešiktaš sa 2-0 i izjednačio se na vrhu ljestvice sa Istanbul Baskasehirom.

Golove za veliku pobjedu domaćina zabili su Nigerijac Henry Chukwuemeka Onyekuru u 44. minuti, te Brazilac Fernando u 54. minuti. Za Bešiktaš je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida koji je u 38. minuti zaradio žuti karton.

Galatasaray je ovom pobjedom iskoristio kiks do sada vodećeg Istanbul Baskasehira koji je odigrao 0-0 na gostovanju kod Sivasspora.

Tri kola prije kraja Galatasaray i Istanbul BB imaju po 63 boda, a po svemu sudeći odluka o naslovu prvaka past će u pretposljednjem kolu kada će Galata i Istanbul međusobno odmjeriti snage na stadionu Turk Telekom.&...

25. travanj 2024 04:24