Strani nogometBorba za jedno mjesto

Norwich osvojio prvo mjesto, poznati parovi doigravanja za plasman u Premiership

5. svibnja 2019. - 18:23
2019-05-05T141131Z_1200315666_RC1DDA2D92F0_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-AVA-NOR.JPG

Pobjedom na gostovanju kod Aston Ville sa 2-1, nogometaši Norwich Cityja osvojili su prvo mjesto u Championshipu, a plasman u Premiership izborio je i drugoplasirani Sheffield United.

Norwich i Sheffield su i prije zadnjeg kola osigurali promociju u viši rang, a u zadnjih 90 minuta razriješili su tko će biti prvak.

Norwich je u Birminghamu slavio 2-1, dok je Sheffield odigrao 2-2 kod Stoke Cityja, pa je Norwich na koncu osvojio prvo mjesto sa 94 boda, pet više od najbližeg pratitelja.

Poznati su i klubovi koji će se boriti za posljednju, treću kartu koja vodi u elitni razred engleskog nogometa.

U polufinalu će snage odmjeriti Aston Villa i WBA, te Derby County i Leeds United. Prve utakmice na rasporedu su 11. svibnja, a uzvrati su tri dana kasnije, dok je finale 27. svibnja na Wembl...

25. travanj 2024 03:31