Strani nogometbundesliga

Bayern stigao na korak od naslova: Borussia Dortmund prokockala dva gola prednosti, zabio im 40-godišnji Claudio Pizarro

4. svibnja 2019. - 23:21
2019-05-04T151537Z_1549819367_RC142E2A71D0_RTRMADP_3_SOCCER-GERMANY-BAY-HAN.JPG

Nogometaši Borussije Dortmund mogli su se vratiti na dva boda zaostatka za vodećim Bayernom, ali su prokockali vodstvo od 2-0. Borussija je u gostima kod Werdera povela golom američkog Hrvata Christiana Pulišića u 6. minuti, a na 2-0 povisio je Paco Alcacer u 41. minuti iz slobodnog udarca.

No, u posljednjih 20 minuta susreta igrači Borussije "častili" su domaćine. Prvo je katastrofalno pogriješio vratar Roman Bürki, kojem je Kevin Möhwald u 70. minuti zabio kroz noge, a potom je 40-godišnji Peruanac Claudio Pizarro u 75. pogodio za konačnih 2-2. Bio mu je to četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, a sa 196 golova Pizarro je na šestom mjestu najboljih strijelaca Bundeslige svih vremena.

Bayern sada ima četiri boda više u odnosu na drugoplasiranu Borussiju Dortmund. Do kraja...

19. travanj 2024 02:04