Strani nogomet30. kolo bundeslige

Borussia lakoćom pobijedila Freiburg i ponovno se približila Bayernu na samo bod zaostatka

21. travnja 2019. - 19:50

Nogometaši Borussije Dortmund zadržali su priključak s vodećim Bayernom pobijedivši u nedjeljnom dvoboju 30. kola njemačkog prvenstva domaći Freiburg sa 4-0 (1-0).

Najveće zasluge za 21. prvenstveni trijumf "crno-žutih" u ovoj sezoni pripadaju Marcu Reusu, strijelcu drugog te asistentu kod prvog i trećeg pogotka.

Kapetan Borussije u 12. minuti je nakon nekoliko brzih dodavanja izbio sam na lijevom krilu i poslao loptu usamljenom Jadonu Sanchu koji ju je samo gurnuo u mrežu. U 54. minuti Reus je odlično utrčao u prazan prostor, dobio pravovremeno loptu od Guerreira te ju poslao pokraj istrčalog vratara Schowolowa. U 79. minuti Rues je optrčao cijelu obranu Freiburga kako bi u kontranapadu utrčao s lijeve strane u kazneni prostor, dobio loptu i proslijedio ju do usamljenog Marija ...

23. travanj 2024 11:35