Strani nogometFantastični mandžukić

Juventus pobjedom stigao na korak do obrane naslova prvaka: preokrenuli vodstvo u velikom derbiju protiv Milana

6. travnja 2019. - 22:16
2019-04-06T173946Z_240374712_RC1D974A4310_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-JUV-MIL.JPG

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pobijedio Milan sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih pola sata utakmice.

Bila je to osma uzastopna pobjeda Juventusa u međusobnim dvobojima.

Gosti su poveli u 39. minuti golom Krzysztof Piateka na asistenciju Tiemouea Bakayoka. Bio je to već 21. gol poljskog napadača ove sezone čime se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s napadačem Sampdorije Fabiom Quagliarellom.

Juventus je bio korak do izjednačenja u 46. minuti kada je Mario Mandžukić fantastično pucao 'škaricama', no Pepe Reina je sjajno reagirao. Juve je ipak izjednačio u 60. minuti iz kaznenog udarac kojeg je izborio i realizirao Paulo Dybala. Do potpunog preokreta došlo je u 84. minuti kada je Moise Kean zabio za 2-1.