Strani nogometkvalifikacije euro 2020.

Ljepotica u Amsterdamu: 'elf' u posljednjoj minuti golom Schulza pobrao 'tulipane'

25. ožujka 2019. - 10:02
2019-03-24T214212Z_1796835835_RC128AE24980_RTRMADP_3_SOCCER-EURO-NLD-GER.JPG

U najzanimljivijem susretu večeri u kvalifikacijama za EURO 2020. Njemačka je u susretu skupine C kao gost u Amsterdamu svladala Nizozemsku sa 3-2 (2-0).

Njemačka je u prvom poluvremenu potpuno nadigrala Nizozemsku i svoju bolju igru okrunila s dva gola koje su postigli Sane (15) i Gnabry (34). No, početkom nastavka Nizozemska je sretnim golom De Ligta (48) smanjila, da bi Depay (63) poravnao na 2-2. Ipak, Njemačka je do zaslužena tri boda stigla preko Schulza (90).

Nakon ovakvog ishoda obje reprezentacije sada imaju po tri boda, no njemačka je odigrala jednu, a Nizozemska dvije utakmice.

Na vrh ljestvice izbila je Sjeverna Irska 2-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Bjelorusije. Za domaće su pogodili Evans (30) i Magennis (87), dok je za goste strijelac bio Stasevič (33).