Sport Strani nogomet

liga prvaka

Zato su i doveli Ronalda: pogledajte najzanimljivije fotografije spektakularne utakmice u Torinu

liga prvaka

Juventus je na krilima Cristiana Ronalda pregazio Atletico Madrid i prvi put u povijesti prošao dalje nakon poraza od 2:0 u prvoj utakmici. Ronaldo je još jednom potvrdio kako mu je Atletico omiljena mušterija i 'stara dama' se na njegovim krilima domogla četvrtfinala Lige prvaka, ostaju u igri za europski naslov, radi čega su i doveli Portugalca.

CR7 je prva dva gola zabio glavom, trećeg iz jedanaesterca i momčad Diega Simeonea pala je pred naletima domaće momčadi, nisu uspjeli sačuvati veliku prednost sa svog stadiona.

Domaći su u prvih 20 minuta žestoko pritisnuli nošeni punim tribinama, no Atletico se dobro branio. U 5. minuti Chiellini je zatresao mrežu, ali nizozemski sudac Kuipers pogodak je poništio zbog Ronaldova prekršaja na vrataru Oblaku.

U prvih 20-ak minuta Juventus je imao čak posjed lopte od čak 72 posto, a nakon toga gosti su ipak malo došli do daha, uspijevali su nešto duže zadržati loptu kad bi je osvojili. Međutim, njihov obrambeni bedem probijen je u 27. minuti, Bernardeschi je ubacio slijeva, na drugoj stativi Ronaldo je nadskočio Juanfrana i zabio, a tribine su proključale od slavlja.

Uno per tutti e tutti per uno #finoallafine

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Asistent Bernardeschi bio je uz Ronalda najbolji na terenu, bio ga je pun teren i do poluvremena je dva puta zaprijetio Oblaku, ali oba puta je pucao preko gola. Prije odmora je Mario Mandžukić imao problema s lakšom ozljedom, nije se znalo hoće li nastaviti igru, ali ostao je u igri sve do 80. minute.

Već u četvrtoj minuti drugog dijela Juventus je anulirao zaostatak iz Madrida, CR7 je još jednom zabio glavom. Ovaj put je s desne strane centrirao Cancelo, opet je Ronaldo bio najviši u skoku, Oblak je obranio njegov udarac, ali gol tehnologija je pokazala kako je lopta prešla crta i tribine su opet bile u ekstazi. Vidjeli su domaći da mogu slomiti Atletico bez produžetaka, krenuli su i po treći gol.

Ušao je Dybala, ali ne umjesto Mandžukića, već je zamijenio bočnog igrača Spinazzolu. Mijenjao je i Simeone, pokušavajući okrenuti utakmicu u svoju korist. Deset minuta prije kraja umjesto Mandžukića ušao je 19-godišnji talijanski reprezentativac Kean, koij je nakon samo dvije minute pobjegao gostujućoj obrani i bio u prilici, ali je pucao pored gola.

I onda, pet minuta prije kraja Bernardeschi je izborio jedanaesterac koji je odlučio utakmicu, čime je potvrdio epitet najboljeg uz Ronalda. Ofenzivac Juventusa krenuo je s lijeve strane šesnaesterca prema sredini, pratila su ga dvojica igrača Atletica, Correia mu je stavio ruku na leđa i Bernardeschi je pao. Čini se da je Talijan pao čim je osjetio dodir, ali kontakta je bilo i Kuipers je pokazao na bijelu točku.

Ronaldo je bio nepogrešiv, te je zaokružio svoj hat-trick i ukupno 25. gol u karijeri protiv Atletica, u 33 nastupa. Juventus je tako došao do velikog trijumfa i ostaje jedan od glavnih kandidata za osvajanje Lige prvaka. Nikola Kalinić ostao je na klupi Atletica cijelu utakmicu.