Tri gola, dva isključenja i promašeni penal: Juventus slavio na gostovanju u Napulju

4. ožujka 2019. - 08:19

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva vodeći Juventus je kao gost svladao drugoplasirani Napoli sa 2-1 (2-0) i tako povećao svoju prednost na 16 bodova.

Juventus je poveo u 28. minuti golom Pjanića iz slobodnog udarca sa 17 metara nakon prekršaja Mereta na Cristianu Ronaldu zbog kojega je vratar Napolija i isključen. Do kraja prvog poluvremena Juventus je poveo sa 2-0 preko Cana (39), no početkom nastavka se brojčano stanje izjednačilo jer je u 48. minuti Pjanić isključen zbog dva žuta kartona.

Callejon (61) je uspio smanjiti na 1-2, a veliku priliku za izjednačenje propustio je Insigne u 84. minuti nije iskoristio 11-erac pogodivši stativu.

Bivši hrvatski napadač Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 74. minute.