Prvi poraz prvaka: barem neka radost u prekidu nevjerojartnog niza Parižana

4. veljače 2019. - 00:37
2019-02-03T211808Z_21914363_RC190BB6A5C0_RTRMADP_3_SOCCER-FRANCE-LYO-PSG.JPG

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na svom terenu pobijedio vodeći Paris Saint-Germain sa 2-1 (1-1) i tako mu nanio prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.

Parižani su dobro započeli utakmicu i preko Angela Di Marije poveli već u 7. minuti. U 33. minuti Lyon je izjednačio, kad je Moussa Dembele iskoristio pogrešnu procjenu vratara Areole koji je krenuo na ubačenu loptu, ali je francuski napadač skočio ispred njega i bez poteškoća glavom poslao loptu u mrežu.

Konačnih 2-1 za domaće postavio je kapetan Lyona Nabil Fekir iskoristivši opravdano dosuđeni kazneni udarac.

Nimes i Montpellier su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u drugoj minuti golom Loica Mandrea, a izjednačio je Andy delort u 73. minuti.

U nedjelju se trebala igrati i utakmica S...

23. travanj 2024 23:34