Strani nogometNajefikasnija utakmica

Uvalili im pola duzine: Tottenham pregazio Evertona Goodison Parku

23. prosinca 2018. - 21:12
2018-12-23T180003Z_1830055198_RC12A4D0A3A0_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-EVE-TOT.JPG

U najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela engleskog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Everton sa čak 6-2.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Tottenhama u prvenstvu, te šesta u nizu bez poraza u svim natjecanjima. Zanimljivo, Tottenham je ove sezone dobio osam od 10 gostovanja, a samo je uspješniji Liverpool koji također ima osam gostujućih pobjeda, te dva remija.

Everton je odlično otvorio utakmicu i u 21. minuti je poveo golom Thea Walcotta. Međutim, Tottenham je do konca prvog dijela okrenuo rezultat postigavši čak tri gola. Izjednačio je Son Heung-Min u 27. minuti nakon velike pogreške domaćeg vratara Jordana Pickforda. Vratar engleske vrste je nepotrebno izletio izvan kaznenog prostora i sudario se s vlastitim braničem Kurtom Zoumom. Pickfordovu pogrešku iskor...

24. travanj 2024 11:01