Strani nogometSudar nekadašnjih prvaka

Hrvatski vratar upoznao nove suigrače: Villa prosula dva gola prednosti i kući izgubila od Leedsa

23. prosinca 2018. - 20:57
maksimir_trening9-090617

U derbiju 23. kola engleskog Championshipa Aston Villa, za koju će od siječnja braniti vratar hrvatske reprezentacije Lovre Kalinić, je na svom travnjaku izgubila od Leeds Uniteda 2-3 premda je na poluvremenu vodila sa 2-0.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Tammyja Abrahama, a 12 minuta kasnije već je bilo 2-0 nakon što je Conor Hourihane zabio drugi gol na utakmici. Villa je do konca prvog dijela imala još jednu sjajnu priliku, no Bailey Peacock-Farrell je obranio.

Gosti su smanjili u 56. minuti golom Jacka Clarkea, a samo pet minuta kasnije Pontus Jansson je izjednačio. Velike zasluge za povratak Leedsa idu i Pablu Hernandezu koji je asistirao kod oba gola.

U 65. minuti Leeds je oštećen za kazneni udarac nakon što je Glenn Whelan igrao rukom u kaznenom prostoru, a kada s...

18. travanj 2024 22:46