Strani nogometSretni gubitnik

Galatasaray unatoč porazu kod kuće ide u Europsku ligu: ruska Lokomotiva zapela u Njemačkoj

11. prosinca 2018. - 22:27
2018-12-11T201157Z_1035889843_RC1FFF3DA8A0_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-GAL-POR.JPG

U D-skupini uoči posljednjeg kola znalo se je da je Porto osigurao prvo, a Schalke drugo mjesto, a time i plasman u nokaut fazu LP, dok je nastavak natjecanja u Europskoj ligi izborio Galatasaray, iako je u utorak na domaćem terenu izgubio od Porta sa 2-3.

Porto je vodio 2-0 i 3-1 golovima Felipea (17), Mousse Marege (42-pen) i Sérgia Oliveire (57), ali Galatasaray je mogao doći do izjednačenja. Eren Derdiyok u 65. minuti smanjuje na 2-3, a već u sljedećem napadu domaćini su izborili penal. Alžirac Sofiane Feghouli, koji je u prvom poluvremenu zabio s bijele točke (45+1), u 67. minuti nije realizirao penal, pogodio je gredu.

Moskovskom Lokomotivu, za kojeg Vedran Ćorluka nije igrao zbog žutih kartona, trebala je pobjeda u gostima kod Schalkea. No, slavio je njemački klub sa 1-0 ...

18. travanj 2024 23:44