Strani nogometLiga nacija

Nakon neviđenog preokreta Švicarska se pridružila Portugalu i Engleskoj

19. studenog 2018. - 00:12
Seferović

Nakon Portugala i Engleske plasman na završni turnir Lige nacija osigurala je i Švicarska koja je u odlučujućem susretu skupine 2 u Luzernu deklasirala Belgiju sa 5-2.

Osvajači bronce s posljednjeg svjetskog prvenstva u Rusiji su u Švicarsku doputovali s tri boda više, a nakon svega 17 minuta imali su i dva gola prednosti. Međutim, to im nije bilo dovoljno. Švicarci su u nastavku susreta fantastičnim preokretom zabili pet golova za uvjerljivu pobjedu i plasman na Final Four.

Belgija je povela već u 3. minuti golom Thorgana Hazarda koji je iskoristio veliku pogreški domaćeg braniča Nica Elvedija. Branič Borussije Moenchengladbach je vraćao loptu svom vrataru, a njegovo neoprezno dodavanje iskoristio je Thorgan Hazard, mlađi brat zvijezde Chelsea Edena Hazarda. Isti je igrač u 17...

19. travanj 2024 03:25