Portugal bolji od Italije, Turska slavila u Švedskoj

Piše (H)
11. rujna 2018. - 01:35
Portugal

U susretu skupine 3 elitnog razreda Lige nacija aktualni europski prvak Portugal je na lisabonskom stadionu Luz pobijedio Italiju 1-0, a pogodak odluke zabio je Andre Silva u 49. minuti.

Portugal je i u prvom poluvremenu bio bliži vodstvu. Domaćin je imao dvije lijepe prilike, u 27. minuti je Gianluigi Donnarumma već bio svladan, no udarac Bernarda Silve je s gol crte 'počistio Alessio Romagnoli. U 35. minuti Bruma je pucao, a lopta se od Bryana Cristantea odbila u vratnicu. Italija je najbolju priliku imala u 41. minuti kada je Zaza pogodio vratnicu.

Daleko bolju igru Portugal je okrunio golom u 49. minuti, a pogodak je zabio Andre Silva nakon što je najveći dio posla napravio Bruma koji je 'ukrao' loptu. Italija je mogla izjednačiti u 77. minuti, Zaza je opasno zaprijetio, ali je pu...

18. travanj 2024 16:29