Strani nogometUpozorenje Dalićevoj družini

'Furija' slavila na Wembleyju: prekinut engleski niz od 24 utakmice bez poraza na kultnom stadionu

9. rujna 2018. - 01:17
2018-09-08T205222Z_1572038972_RC1CB6A35550_RTRMADP_3_SOCCER-UEFA-NATIONS-ENG-ESP.JPG

U prvom susretu iz skupine 4 elitnog razreda Lige nacija španjolska nogometna reprezentacija je u Londonu na stadionu Wembley pobijedila Englesku 2-1, a za tri dana će u Elcheu odmjeriti snage protiv Hrvatske.

Bila je to prva utakmica 'furije' pod vodstvom novog izbornika Luisa Enriquea i odmah veliki 'skalp'. Španjolci su prekinuli engleski niz od 24 utakmice bez poraza na Wembleyju, a posljednji službenu utakmicu koju su izgubili u svom nogometnom hramu doživjeli su u studenom 2007. od Hrvatske.

Domaćin je odlično ušao u susret i stigao do vodstva već u 11. minuti. Marcus Rashford je primio odličan pas Lukea Shawea i zabio bez problema za 1-0. Međutim, vodstvo "Gordog Albiona" kratko je trajalo. Dvije minute kasnije izjednačio je Saul Niguez nakon povratne lopte Rodriga. Bio je to ...

23. travanj 2024 11:46