Strani nogometnjemački kup

Eintracht poražen od četvrtoligaša, Lewandowski u finišu utakmice 'spasio' Bayern

18. kolovoza 2018. - 20:02

Nogometaši frankfurtskog Eintrachta u svibnju su osvojili njemački Kup pobijedivši u finalu Bayern, a tri mjeseca poslije poraženi su na startu nove sezone od četvrtoligaša Ulma sa 2-1, dok je njemački prvak iz Muenchena u najjačem sastavu jedva s 1-0 svladao Drochtersen/Assel, također momčad iz regionalne lige.

U sastavu branitelja naslova nije bilo hrvatskog reprezentativca Ante Rebića. Ulmu se pobjedu donijeli Kienle (48) i Lux (75), dok je stijelac za Eintracht bio Paciencia (90).

Eintracht je do prošlosezonskog trijumfa u Kupu vodio Niko Kovač koji je pobjednički niz u ovom natjecanju nastavio i na klupi Bayerna, ali mnogo teže nego što je to itko mogao očekivati, kad je na travnjak stadiona u Drochtersenu istrčala najbolja postava diva iz Muenchena.