Strani nogometdobra vijest iz belgije

Karlo Letica i Ivan Leko osvojili trofej na otvaranju sezone

23. srpnja 2018. - 01:36
hajduk_istra25-100318

Nogometaši Club Bruggea predvođenim hrvatskim trenerom Ivanom Lekom pobjednici su belgijskog Superkupa nakon što su u susretu igranom u Bruggeu pobijedili Standard Liege 2-1.

Junak utakmice bio je Hans Vanaken koji je u 39. minuti postigao vodeći pogodak na utakmici, a četiri minute kasnije asistirao Wesleyju za vodstvo 2-0. Standard je u 49. minuti smanjio golom Edmilsona Juniora, no u preostalom vremenu nije uspio izjednačiti.

Za Brugge je to bio 15. trofej pobjednika belgijskog Superkupa. Na drugom mjestu je Anderlecht sa 13 naslova, dok je Standard ostao na četiri osvojena Superkupa u devet pokušaja.

Od lipnja 2017. jedan od najvećih belgijskih klubova vodi Ivan Leko kojem je ovo drugi trofej nakon što je prošle sezone osvojio i naslov prvaka. Za Brugge igraju i trojica hrvatsk...

16. travanj 2024 19:11