Strani nogometSPEKTAKL U LYONU

Veliki Griezmann donio Atleticu novi trofej

Piše D. Pe., (H)
17. svibnja 2018. - 00:34

Nogometaši Atletico Madrida pobjednici su Europske lige nakon što su finalnom susretu u Lyonu pobijedili Olympique Marseille sa 3-0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Francuz Antoine Griezmann (21, 49), a pogodak je postigao i Gabi (89).

Za Atletico je prvo poluvrijeme igrao hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko koji je tako postao osmi hrvatski nogometaš koji je slavio u najmasovnijem europskom kupu. Prije njega u Kupu Uefa i Europskoj ligi slavili su i Mladen Ramljak, Luka Peruzović, Mario Stanić, Ivica Olić, Ivica Križanac, Darijo Srna i Ivan Rakitić.

Atletico je poveo u 21. minuti nakon velike pogreške francuske obrane. Mandanda je s gola neporezno dodao Zambi Anguissi, kojemu se lopta odbila od noge do Gabija, a ovaj u čistu priliku gura Griezmanna. Za francuskog nap...

19. travanj 2024 11:00