Strani nogometTALIJANSKO PRVENSTVO

Borba za prvoligaški status: nekadašnji trener Hajduka doveo Udinesea blizu opstanka

13. svibnja 2018. - 23:44
2017-12-02T180929Z_1040544529_RC121ED1E160_RTRMADP_3_SOCCER-TURKEY-BES-GAL

Nogometaši Udinesea, koje otprije desetak dana vodi hrvatski trener Igor Tudor, ostvarili su prvu pobjedu u Serie A nakon tri i pol mjeseca svladavši kao gosti Veronu sa 1-0, te s ta tri boda uvelike povećali izglede za ostanak u prvoj talijanskoj ligi. Vrlo važan pogodak postigao je Čeh Barak u 20. minuti susreta. Stipe Perica igrao je od 83., a Andrija Balić od 88. minute za Udinese.

Ovom pobjedom Udinese je stigao do 37 bodova, odnosno kolo prije kraja prvenstva ima dva boda više od SPAL-a i Crotonea.

Važne pobjede u borbi za ostanak ostvarili su i Chievo te Cagliari, Chievo je kao gost pobijedio Bolognu sa 2-1 (0-1), dok je Cagliari također kao gost bio bolji od Fiorentine sa 1-0 (1-0).

U Bologni je poveo domaćin preko Verdija (12-11m), no u nastavku je Chievo preokrenuo zahva...

24. travanj 2024 19:06