Strani nogometfrancusko prvenstvo

Parižani suvereno gaze: pratnja 'zapela u prometu', favorit Lyon poražen kod kuće

30. studenog 2017. - 00:37
2017-11-29T214853Z_1934875645_RC13896AD1E0_RTRMADP_3_SOCCER-FRANCE-PSG-TRO.JPG

U susretu 15. kola francuskog nogometnog prvenstva lider PSG je pobijedio Troyes 2-0, no kolo su obilježili porazi Monaca i Lyona.

PSG je do pobjede protiv Troyesa stigao daleko teže nego što se očekivalo. Obranu gostiju slomio je Neymar tek u 73. minuti, a pobjedu je potvrdio Edison Cavani u sudačkoj nadoknadi. Parižani su mogli i ranije do vodstva, no Cavani je u 41. minuti promašio kazneni udarac.

Monaco je u derbiju kola poražen na gostovanju kod Nantesa 0-1, a pogodak odluke zabio je Lucas Lima u drugoj minuti sudačke nadoknade sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pored nemoćnog Danijela Subašića.

Još veće iznenađenje je priredio Lille porazivši na gostovanju Lyon 2-1. Lille je do ovog kola bio u zoni ispadanja, a ovom pobjedom je napredovao za jedno mjesto i sada je n...

18. travanj 2024 20:59